Czas na indywidualizację


Szkoła Podstawowa w Feliksowie od października 2013 roku bierze czynny udział w programie „Czas na indywidualizację”, przeznaczonym dla uczniów z klas I-III.

Czerwiec to miesiąc, w którym zajęcia szkolne powoli dobiegają końca. Nasze zajęcia również.

Dla  19 uczniów zorganizowane były zajęcia z zakresu pomocy w nauczaniu matematyki, z zakresu problemów w nauce języka polskiego oraz zajęć logopedycznych dla dzieci mających problemy w mówieniu.

Z każdego rodzaju zajęć odbyło się po 30 godzin lekcyjnych. Dzieci na zajęciach omawiały, powtarzały, analizowały te części materiału, z którymi miały największe trudności.

 Dzięki uczestnictwu w tym programie nasza szkoła wzbogaciła się o wspaniałe, kolorowe pomoce dydaktyczne do nauki dla klas młodszych, oraz zajęć dodatkowych. Pomoce dydaktyczne typu: gąsienica, liczydło matematyczne, linia matematyczna, głoski i litery, zestaw głośnomówiący do logopedii pomagały lepiej zrozumieć i zapamiętać materiał. Podczas zabawy nawet najbardziej trudne zagadnienia same wchodziły do głowy. Program „Czas na indywidualizację” się kończy ale pomoce, pomysł i chęci zostaną na następny rok.